Ονειροκρίτης

Subscribe to Ονειροκρίτης feed
Updated: 25 min 11 sec ago

Ονειροκρίτης καναπές

Sat, 08/23/2014 - 07:34

Αν στο όνειρό σας δείτε ότι χαλαρώνετε ή κοιμάστε σε καναπέ τότε τα νεύρα σας είναι σε πολύ άσχημη κατάσταση και πρέπει να ηρεμήσετε.

Ονειροκρίτης καμπούρης

Fri, 08/22/2014 - 07:34

Εάν στο όνειρό σας δείτε η μιλήσετε με καμπούρη προβλέπετε πολύ άσχημο μέλλον.

Ονειροκρίτης κάμπια

Thu, 08/21/2014 - 07:34

Εάν στο όνειρο σας δείτε κάμπια δεν είναι καθόλου καλό.
Η κάμπια θεωρείται κακότυχη παραδοσιακά.

Ονειροκρίτης καμπαναριό

Wed, 08/20/2014 - 07:34

Αν δείτε στον ύπνο σας καμπαναριό τότε σύντομα θα δείτε ότι καταξιώνεστε στον επαγγελματικό σας χώρο.

Ονειροκρίτης καμπάνα

Tue, 08/19/2014 - 07:34

Αν στο όνειρό σας ακούσετε χαρούμενους χτύπους καμπάνας να περιμένετε χαρμόσυνες ειδήσεις.

Ονειροκρίτης καμίνι

Mon, 08/18/2014 - 07:34

Εάν στον ύπνο σας δείτε καμίνι αναμμένο να περιμένετε συκοφαντίες και κακοήθειες εις βάρος σας.

Ονειροκρίτης καμηλοπάρδαλη

Sun, 08/17/2014 - 07:34

Η καμηλοπάρδαλη είναι ένα επιβλητικό και πανέμορφο ζώο το οποίο όμως δεν συναντάται στην χώρα μας, οπότε δύσκολα εμφανίζεται στα όνειρα σας.

Ονειροκρίτης καμήλα

Sat, 08/16/2014 - 07:34

Αν στον ύπνο σας δείτε ένα κοπάδι με καμήλες τότε να περιμένετε τεράστιες επιτυχίες σε όλους τους τομείς.

Ονειροκρίτης καμέλια

Fri, 08/15/2014 - 07:34

Η καμέλια είναι ένα υπέροχο θαμνώδες φυτό, το οποίο περιβάλλεται με γυαλιστερό βαθυπράσινο φύλλωμα, είναι ιθαγενές της Ιαπωνίας και της Κίνας.

Ονειροκρίτης καμαριέρης - καμαριέρα

Thu, 08/14/2014 - 07:34

Αν δείτε στον ύπνο σας ότι είστε καμαριέρα ή καμαριέρης ανάλογα με το φύλλο σας, τότε το μόνο σίγουρο είναι ότι έχετε σεξουαλικά απωθημένα και ανεκ

Ονειροκρίτης καμάκι

Wed, 08/13/2014 - 07:34

Αν δείτε στον ύπνο σας ότι κρατάτε καμάκι και ετοιμάζεστε για κάποιου είδους επίθεση, το ίδιο περίπου σημαίνει και στην πραγματικότητα.

Ονειροκρίτης καλύβα

Tue, 08/12/2014 - 07:34

Η καλύβα όπως και στην πραγματική ζωή δεν μπορεί να είναι τίποτε άλλο από ένα φτωχικό, ας το πούμε, σπιτάκι.

Ονειροκρίτης κάλτσες

Mon, 08/11/2014 - 07:34

Αν στον ύπνο σας δείτε πως προσπαθείτε να φορέσετε τις κάλτσες σας, σημαίνει ότι σας περιμένουν στενοχώριες.

Ονειροκρίτης καλόγερος - καλόγρια

Sun, 08/10/2014 - 07:34

Αν στον ύπνο σας είστε ο ίδιος καλόγερος ή καλόγρια, τότε θα περάσετε δυστυχία και πολλά βάσανα.

Pages